Home   CadSoft
       Online
   
 Začátečníci 
     
Informace 

     
Průvodce 

  Freeware 
     
Prodejce 

     
Ceny 


 Uživatelé 
     
Novinky v. 7

     
Podpora 

     
Download 

     
Upload 

     
Fórum 

     
Výrobci desek 

     
Školení 


 Zábava 
     
Tričko 


 Různé 
     
Odkazy 

     
Práva 


 

Freeware (Volně šiřitelná verze)

Verze EAGLE Light může být používána volně!

Omezení

Eagle Light je omezen následujícími vlastnostmi:

 • Použitelná plocha desky je omezena na 100 x 80 mm (4 x 3.2 palce).
 • Mohou být použity jen dvě signálové vrstvy spojů (vrchní a spodní strana).
 • Editor schématu může vytvořit schéma pouze na jednom listu.
Kromě těchto tří omezení může verze EAGLE Light vykonávat vše ostatní jako verze Professional. Dokonce do ní můžete natáhnout výkresy, které uvedená omezení překračují!

Freeware verze EAGLE Light přináší tato další omezení:

 • Podpora je dostupná pouze pomocí e-mailu nebo prostřednictvím fóra uživatelů (ne faxem nebo telefonem).
 • Použití je omezeno na nevýdělečné aplikace nebo studijní účely.

Co znamená "nevýdělečné" ?

Definice nevýdělečného je velmi jednoduchá a jasná:

 • Pokud získáte peníze za pomoci Freeware verze EAGLE Light, musíte si verzi nechat zaregistrovat a registraci zaplatit.
To umožňuje používat  EAGLE Light každému, kdo ho má pro svého osobního koníčka. Také  studenti mohou používat tuto verzi pro libovolné vzdělávací projekty. Je dokonce v pořádku, když použijete tuto verzi v komerční sféře po dobu, kdy se pouze seznamujete s programem. Jakmile ho však začnete používat pro komerční projekty, musíte jej zaregistrovat. Jediná výjimka zde platí pro výrobce plošných spojů, kteří mohou používat volně verzi Freeware Light pro generování výrobních dat (např. souborů Gerber) ze souborů desek, které obdrží od uživatelů EAGLE.

Jak ho získám?

Proveďte následující kroky a nainstalujete si volnou verzi EAGLE Light na Váš systém:

 • Přesuňte se do oblasti Download a stáhněte si instalační soubor EAGLE ve zvoleném jazyku (anglicky nebo německy) a pro Váš operační systém (Linux nebo Windows).
 • Nainstalujte si soubor, který jste stáhli do Vašeho systému.
 • Když poprvé spustíte EAGLE, budete požádáni, zda máte osobní disketu s licencí nebo zda chcete spustit EAGLE jako Freeware. Abyste spustili volnou licenci Freeware, zvolte tlačítko "Run as freeware".

Je to opravdu užitečné?

Možná si myslíte, že Vám omezení verze EAGLE Light nedovolí vytvořit nic významného? Dobrá, podívejte se na tuto desku 68HC12, která nepřekračuje možnosti EAGLE Light (ve skutečnosti můžete vytvořit ještě větší desky než tu, která je tam ukázána).

Jak můžu Eagle zaregistrovat nebo upgradovat?

Pokud vaše aplikace překročí nevýdělečnou oblast, nebo pokud dáte přednost tištěnému manuálu, originálnímu CD-ROM a plné podpoře telefonem nebo faxem, můžete svoji kopii programu zaregistrovat a získat tak svůj vlastní osobní licenční soubor. Libovolné soubory, které jste vytvořili pomocí Freeware verze EAGLE Light mohou být použity s libovolnou registrovanou verzí EAGLE Light, Standard nebo Professional. Takže pokud Váš projekt překročí omezení EAGLE Light, můžete kdykoliv přejít na vyšší úroveň (a platíte pouze rozdíl ceny mezi tím, co máte a na co povyšujete).

Vaši kopii programu můžete zaregistrovat za ceníkovou cenu u svého místního distributora.

Autorská práva (Copyright)

Volná verze Freeware EAGLE Light je software chráněný autorskými právy, © CadSoft Computer GmbH, všechna práva vyhrazena celosvětově. Česká dokumentace Eagle, český HELP nápovědný systém obsahující český elektronický manuál Eagle a tato česká verze internetových stránek Eagle jsou chráněny autorskými právy  © 1994-2014 ELCAD v.o.s.  Žádná část spustitelných souborů nebo dokumentace, kterou obdržíte k EAGLE ani soubor freeware.key který obsahuje licenci Freeware nesmí být v žádném případě pozměňovány. Autorská firma CadSoft si vyhrazuje všechna práva v rozhodování, zda bude pokračovat ve vydávání tohoto volného Freeware programu v budoucích verzích EAGLE. Český distributor EAGLE a vlastník ochranné známky EAGLE č. 206710, firma ELCAD v.o.s. si vyhrazuje všechna práva v rozhodování, zda a jak bude pokračovat v překladu a podpoře české dokumentace programu Eagle.


   

       Poslední změna: 16.7.2014                                                        © 1994-2014 ELCAD v.o.s.