Home   Eagle Online
   
 Začátečníci 
     
Informace 

     
Průvodce 

     
Freeware 

     
Prodejce 

     
Ceny 


 Uživatelé 
  Podpora
     
Download 

     
Upload 

     
Fórum 

     
Výrobci desek 

     
Školení 


 Zábava 
     
Tričko 


 Různé 
     
Odkazy 

     
Práva 


 

Novinky verze 7

Nástroj EAGLE je výkonný a pružný software pro návrh plošných spojů , který už 25 let nabízí vysokou funkcionalitu drahých komerčních software por návrh plošných spojů za zlomek jejich ceny. EAGLE nabízí tři moduly: Editor schémat, Editor spojů a Autorouter , které jsou sdruženy v jednom uživatelském rozhraní. EAGLE je lehce osvojitelný, snadno použitelný a snadno zakoupitelný. Běží na Linuxu, MACu a Windows a umožňuje rozšíření funkcionality, jako simulace, 3D-vizualizace, import a export dat a definování vlastních příkazů uživatele pomocí prográmků jazyka uživatelů (ULP) které jsou částečně v Eagle integrované a dostupné přes oblasti stahování souborů.

Nové vlastnosti EAGLE Verze 7

Autorouter

Současný autorouter do verze 6 pracuje s algoritmy zkoušení zvedání a pokládání spojů (rip-up) , přitom se řídí parametry definovanými v Pravidlech návrhu a třídami sítí (Design Rule Checker & NetClass). To je jednovláknový proces, při kterém je uživatel nucen sputit routování několikrát, aby vyzkoušel různé konfigurace.
Nový autorouter verze 7 rozšiřuje stávající algoritmus. Zásadní změnou je, že nový algoritmus je vícevláknový a proto umí využít výhody vícejádrových procesorů.

Vícevláknový
To znamená, že autorouter umí běžet ve více konfiguracích současně. Uživatel si pak může vybrat nejlepší výsledek, který odpovídá jeho představě.
Na počítačích s vícejádrovými porcesory každé vlákno pak vlastní svoje procesorové jádro.  To optimalizuje využití hardvaru softwarem.

TopRouter
Nový autorouter obsahuje volbu použití TopRouteru. Tento proces vede k deskám s mnohem méně členitými spoji ve srovnání s předchozím algoritmem.  To v důsledku přináší cenově efektivnější výrobu desek, které vyžadují méně ručních zásahů návrháře.

Hierarchické uspořádání

Tato vlastnost vychází vstříc mnoha požadavkům uživatelů na vývojový tým. Hierarchický návrh pomáhá konstruktérům organizovat složitá schémata do malých funkčních bloků, které mohou být přiděleny ke zpracování různým členům vývojového týmu. To podporuje efektivní využití a spolupráci vývojových týmů v různých oblastech velkých a složitě členěných projektů, které pak mohou být snadněji integrovány do jednoho celku.
Na konci pak mohou být všechny tyto dílčí návrhy sloučeny díky nově zavedené možnosti hierarchického uspořádání.  Tím také podporujeme snadnější opakované využívání již dříve navržených bloků ze starších projektů do nových.

Změna grafického prostředí

Verze 7 také přináší modernější grafický vzhled uživatelského rozhraní. Ikony používané od počátku byly nahrazeny moderními obrázky, které lépe vystihují funkce za nimi a zlepšují orientaci uživatele v programu. Uživatel EAGLE si může vybrat mezi klasickými a novými iknonami.


   


   Poslední změna: 27.8.2014                                                 © 1994-2014 ELCAD v.o.s.